Reklama na e-Konkursy.info

SZUKAM....

alan84

#6782009 Napisano: 17.05.2021 20:37:02
Szukam voucherów do Auchan 50, 100 lub komplet 150 zl.
0 0

elizam

#6782604 Napisano: 20.05.2021 13:00:40
Czy ktoś wie, co może wysyłać ALTHEA DESIGN? dostałam maila z DHL o wysylce przesyłki, tylko nie mam pojęcia, co to i skąd 
0 0

antylopia

#6782626 Napisano: 20.05.2021 14:18:07
Czy działa Wam strona wygrajzmosso.pl ?
0 0

slavek

#6782627 Napisano: 20.05.2021 14:18:56
Szukam odpowiedzi na ten fenomen
0 0

antylopia

#6782638 Napisano: 20.05.2021 14:50:15
slavek napisał(a):

Szukam odpowiedzi na ten fenomen

moze zaznaczając "konkurs mnie interesuje" zlicza te osoby

mariolakal

#6782654 Napisano: 20.05.2021 15:33:03
Szukam ośwadczenia laureata loterii  „ZOBACZ PIŁKARSKIE EMOCJE I WYGRYWAJ!” w ITM itp. Wygrałam zestaw szalików, a link, który mi wysłali SMS-em nie działa... emotka
0 0

zielonaszpilka

#6782694 Napisano: 20.05.2021 17:18:39
freyja88 napisał(a):

SZUKAM POMOCY! O ile można coś z tym zrobić.
Szanowna agencja Blue Media, która organizowała w imieniu Orange konkurs "Doładuj się na wiosnę" dzwoniła do mnie w dniu 28.04 co wpisałam na forum. Pobrała ode mnie dane w postaci: Imienia, nazwiska, adres do wysyłki (tak powiedział facet z którym prowadzona była rozmowa) i PESEL! Po czym dostałam kartę do Media Expert na komunikatorze jak reszta.
Czy jest na forum ktoś od kogo również pobierali te dane a dostał tylko kartę?
Napisałam reklamację w której uwzględniłam powyższe. Najpierw z uporem maniaka wciąż gratulowali mi karty, ale gdy napisałam ,że zgłoszę sparwę do UOKiK napisali, że skierują sprawę do odpowiedniego działu w celu wyjaśnienia.
Po tygodniu (aż tyle czasu zajęło im kombinowanie jak mnie wyebać) dostałam taką odpowiedź:

Jak najbardziej kontakt był wykonany przez pracownika naszej firmy. Zgodnie z przekazaną informacją,  powinna Pani otrzymać numer karty wraz
z pinem. Proszę o sprawdzenie swojej skrzynki mailowej. 

Czaicie?

Co robić? Pisać do Orange, UOKiK?

Nic nie możesz zrobić, bo nie złamali żadnego punktu ze swojego regulaminu. Mają zapis, że będą się kontaktować albo telefonicznie albo przez Messengera i to do nich należy wybór sposobu kontaktu. Mają informacje o tym, że w czasie weryfikacji potencjalnych laureatów mogą poprosić o dane, w tym o numer PESEL. Nigdzie nie ma informacji, że kontakt telefoniczny oznacza wyższa nagrodę. Nigdzie też nie na info, że PESEL zbierają tylko do droższych nagród. Lipa, że zrobili Ci nadzieję, bo wiemy że jednak dzwonią zazwyczaj tylko do lepszych nagród, ale ja tu nie widzę pola manewru do dochodzenia się od nich czegokolwiek. 

Edit. Dodatkowo masz tam taki ciekawy zapis w regulaminie
"7.Żadne oświadczenia składane przez Organizatora podczas procesu Weryfikacji Uczestników, do dnia opublikowania Listy Zwycięzców, nie powinny być traktowane przez Uczestnika jako przyrzeczenie przyznania określonej nagrody na rzecz określonego Uczestnika"
0 0

freyja88

#6782697 Napisano: 20.05.2021 17:24:03
zielonaszpilka napisał(a):

freyja88 napisał(a):

SZUKAM POMOCY! O ile można coś z tym zrobić.
Szanowna agencja Blue Media, która organizowała w imieniu Orange konkurs "Doładuj się na wiosnę" dzwoniła do mnie w dniu 28.04 co wpisałam na forum. Pobrała ode mnie dane w postaci: Imienia, nazwiska, adres do wysyłki (tak powiedział facet z którym prowadzona była rozmowa) i PESEL! Po czym dostałam kartę do Media Expert na komunikatorze jak reszta.
Czy jest na forum ktoś od kogo również pobierali te dane a dostał tylko kartę?
Napisałam reklamację w której uwzględniłam powyższe. Najpierw z uporem maniaka wciąż gratulowali mi karty, ale gdy napisałam ,że zgłoszę sparwę do UOKiK napisali, że skierują sprawę do odpowiedniego działu w celu wyjaśnienia.
Po tygodniu (aż tyle czasu zajęło im kombinowanie jak mnie wyebać) dostałam taką odpowiedź:

Jak najbardziej kontakt był wykonany przez pracownika naszej firmy. Zgodnie z przekazaną informacją,  powinna Pani otrzymać numer karty wraz
z pinem. Proszę o sprawdzenie swojej skrzynki mailowej. 

Czaicie?

Co robić? Pisać do Orange, UOKiK?

Nic nie możesz zrobić, bo nie złamali żadnego punktu ze swojego regulaminu. Mają zapis, że będą się kontaktować albo telefonicznie albo przez Messengera i to do nich należy wybór sposobu kontaktu. Mają informacje o tym, że w czasie weryfikacji potencjalnych laureatów mogą poprosić o dane, w tym o numer PESEL. Nigdzie nie ma informacji, że kontakt telefoniczny oznacza wyższa nagrodę. Nigdzie też nie na info, że PESEL zbierają tylko do droższych nagród. Lipa, że zrobili Ci nadzieję, bo wiemy że jednak dzwonią zazwyczaj tylko do lepszych nagród, ale ja tu nie widzę pola manewru do dochodzenia się od nich czegokolwiek. 

A to, że mamy RODO i zbiera się tylko najpotrzebniejsze dane, których od innych laureatów kart nie zbierali to jest ok? Ja myślę, że jest to zwykłe oszustwo i chociaż spróbuję tego tak nie zostawić. Zobaczę jak się do sprawy odniesie UOKiK.
0 0

zielonaszpilka

#6782698 Napisano: 20.05.2021 17:27:03
freyja88 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

freyja88 napisał(a):

SZUKAM POMOCY! O ile można coś z tym zrobić.
Szanowna agencja Blue Media, która organizowała w imieniu Orange konkurs "Doładuj się na wiosnę" dzwoniła do mnie w dniu 28.04 co wpisałam na forum. Pobrała ode mnie dane w postaci: Imienia, nazwiska, adres do wysyłki (tak powiedział facet z którym prowadzona była rozmowa) i PESEL! Po czym dostałam kartę do Media Expert na komunikatorze jak reszta.
Czy jest na forum ktoś od kogo również pobierali te dane a dostał tylko kartę?
Napisałam reklamację w której uwzględniłam powyższe. Najpierw z uporem maniaka wciąż gratulowali mi karty, ale gdy napisałam ,że zgłoszę sparwę do UOKiK napisali, że skierują sprawę do odpowiedniego działu w celu wyjaśnienia.
Po tygodniu (aż tyle czasu zajęło im kombinowanie jak mnie wyebać) dostałam taką odpowiedź:

Jak najbardziej kontakt był wykonany przez pracownika naszej firmy. Zgodnie z przekazaną informacją,  powinna Pani otrzymać numer karty wraz
z pinem. Proszę o sprawdzenie swojej skrzynki mailowej. 

Czaicie?

Co robić? Pisać do Orange, UOKiK?

Nic nie możesz zrobić, bo nie złamali żadnego punktu ze swojego regulaminu. Mają zapis, że będą się kontaktować albo telefonicznie albo przez Messengera i to do nich należy wybór sposobu kontaktu. Mają informacje o tym, że w czasie weryfikacji potencjalnych laureatów mogą poprosić o dane, w tym o numer PESEL. Nigdzie nie ma informacji, że kontakt telefoniczny oznacza wyższa nagrodę. Nigdzie też nie na info, że PESEL zbierają tylko do droższych nagród. Lipa, że zrobili Ci nadzieję, bo wiemy że jednak dzwonią zazwyczaj tylko do lepszych nagród, ale ja tu nie widzę pola manewru do dochodzenia się od nich czegokolwiek. 

A to, że mamy RODO i zbiera się tylko najpotrzebniejsze dane, których od innych laureatów kart nie zbierali to jest ok? Ja myślę, że jest to zwykłe oszustwo i chociaż spróbuję tego tak nie zostawić. Zobaczę jak się do sprawy odniesie UOKiK.

Podanie danych jest dobrowolne, tak jak i udział w konkursie. Wystsrczy, że udowodnią uzasadniony interes prawny do zbierania danych, jak choćby weryfikacja pełnoletniości czy weryfikacja czy rozmawiają z właścicielem numeru. Poza tym nie jestem pewna czy UOKiK zajmuje się w ogóle takimi rzeczami, ale możesz próbować szczęścia, chociaż sukcesu żadnego nie wróżę. 

Edit. UOKiK nie zajmuje się indywidualnymi sprawami. Oni reagują, gdy naruszone są zbiorowe interesy konsumentów, więc dopiero jeśli mają wiele sygnałów z różnych źródeł dotyczących naruszeń. 
0 0

freyja88

#6782700 Napisano: 20.05.2021 17:31:24
zielonaszpilka napisał(a):

freyja88 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

freyja88 napisał(a):

SZUKAM POMOCY! O ile można coś z tym zrobić.
Szanowna agencja Blue Media, która organizowała w imieniu Orange konkurs "Doładuj się na wiosnę" dzwoniła do mnie w dniu 28.04 co wpisałam na forum. Pobrała ode mnie dane w postaci: Imienia, nazwiska, adres do wysyłki (tak powiedział facet z którym prowadzona była rozmowa) i PESEL! Po czym dostałam kartę do Media Expert na komunikatorze jak reszta.
Czy jest na forum ktoś od kogo również pobierali te dane a dostał tylko kartę?
Napisałam reklamację w której uwzględniłam powyższe. Najpierw z uporem maniaka wciąż gratulowali mi karty, ale gdy napisałam ,że zgłoszę sparwę do UOKiK napisali, że skierują sprawę do odpowiedniego działu w celu wyjaśnienia.
Po tygodniu (aż tyle czasu zajęło im kombinowanie jak mnie wyebać) dostałam taką odpowiedź:

Jak najbardziej kontakt był wykonany przez pracownika naszej firmy. Zgodnie z przekazaną informacją,  powinna Pani otrzymać numer karty wraz
z pinem. Proszę o sprawdzenie swojej skrzynki mailowej. 

Czaicie?

Co robić? Pisać do Orange, UOKiK?

Nic nie możesz zrobić, bo nie złamali żadnego punktu ze swojego regulaminu. Mają zapis, że będą się kontaktować albo telefonicznie albo przez Messengera i to do nich należy wybór sposobu kontaktu. Mają informacje o tym, że w czasie weryfikacji potencjalnych laureatów mogą poprosić o dane, w tym o numer PESEL. Nigdzie nie ma informacji, że kontakt telefoniczny oznacza wyższa nagrodę. Nigdzie też nie na info, że PESEL zbierają tylko do droższych nagród. Lipa, że zrobili Ci nadzieję, bo wiemy że jednak dzwonią zazwyczaj tylko do lepszych nagród, ale ja tu nie widzę pola manewru do dochodzenia się od nich czegokolwiek. 

A to, że mamy RODO i zbiera się tylko najpotrzebniejsze dane, których od innych laureatów kart nie zbierali to jest ok? Ja myślę, że jest to zwykłe oszustwo i chociaż spróbuję tego tak nie zostawić. Zobaczę jak się do sprawy odniesie UOKiK.

Podanie danych jest dobrowolne, tak jak i udział w konkursie. Wystsrczy, że udowodnią uzasadniony interes prawny do zbierania danych, jak choćby weryfikacja pełnoletniości czy weryfikacja czy rozmawiają z właścicielem numeru. Poza tym nie jestem pewna czy UOKiK zajmuje się w ogóle takimi rzeczami, ale możesz próbować szczęścia, chociaż sukcesu żadnego nie wróżę. 

Najgorsze jest to, ze to już moja druga taka akcja z nimi. 2 lata temu przypisali mi nagrodę niższej wartości, choć telefonicznie przyrzekali inną. (Pamiętam, ze były to Samsungi S8 a później na liście każdy się widział przy dużo tańszym modelu). Tylko wtedy było nas tu dużo, roszczeń było sporo. Ostatecznie przyrzeczone S8 zostały nam wysłane a tu jestem sama...
1 kreatia 0

zielonaszpilka

#6782701 Napisano: 20.05.2021 17:34:26


@freya88 być może dlatego właśnie na podstawie tego doświadczenia sprzed dwóch lat dodało ten zapis w regulaminie 
7.Żadne oświadczenia składane przez Organizatora podczas procesu Weryfikacji Uczestników, do dnia opublikowania Listy Zwycięzców, nie powinny być traktowane przez Uczestnika jako przyrzeczenie przyznania określonej nagrody na rzecz określonego Uczestnika"
2 kreatia, mia 0

ReneK

#6782884 Napisano: 21.05.2021 11:08:40
Szukam forumowicza z Krakowa!który mógłby mi zrobić zakupy w Auchan Kraków!w zamian za paragony EURO SKLEP!
0 0

kreatia

#6783045 Napisano: 21.05.2021 20:59:59
freyja88 a wygrałaś u nich (tmobile lub orange) wcześniej jakąś dużą nagrodę, do której był potrzebny pesel po tej nieszczęsnej s8? 
0 0

freyja88

#6783049 Napisano: 21.05.2021 21:05:58
kreatia napisał(a):

freyja88 a wygrałaś u nich (tmobile lub orange) wcześniej jakąś dużą nagrodę, do której był potrzebny pesel po tej nieszczęsnej s8? 

Tak. Za każdym razem, gdy zgarniałam nagrodę w postaci telefonu chcieli ode mnie te same dane co wzięli teraz. Nigdy nie zdarzyło się, że do nagrody dodatkowej (głownie były to doladowania) ktoś wykonywał do mnie telefon.
Mało tego! Dziś już przeszli samych siebie! W odpowiedzi na moje ostrzeżenie, że zajmie się tym UOKiK napisali mi bezczelnie, że facet, który do mnie dzwonił poinformował mnie telefonicznie o wygranej karcie i PODAŁ JEJ NUMER ORAZ PIN.
Nie mam zamiaru tak tego zostawić. Mam dwóch świadków rozmowy. Będę pisać do Orange, UOKiK a jak trzeba pójdę dalej. Dostałam wiele wiadomosci na pw od osób oszukanych w poprzednich konkursach Blue Media. I choćbym poległa to chociaż mam nadzieję dam do myślenia Orange i może przemyśli głębiej i zmieni organizatora, bo to co robią to jest kpina.
0 0

agusiac87

#6783059 Napisano: 21.05.2021 21:42:51
szukam pomocy w znalezieniu książki przyrodniczej dla dziecka w wieku 10 lat - dodatek do prezentu komunijnego - czy ktoś może mi pomóc  bo nie znam wogóle tematu....
0 0

joan

#6783060 Napisano: 21.05.2021 21:46:17
agusiac87 napisał(a):

szukam pomocy w znalezieniu książki przyrodniczej dla dziecka w wieku 10 lat - dodatek do prezentu komunijnego - czy ktoś może mi pomóc  bo nie znam wogóle tematu....

Może coś autorstwa Marcina Kostrzyńskiego? Świetny gość, byłam na kilku spotkaniach z nim i mam książkę "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" emotka
1 agusiac87 0

assal

#6783065 Napisano: 21.05.2021 22:24:30
agusiac87: Zerknij sobie na "Wielką Księgę Prawdziwych Tropicieli" Adama Wajraka  emotka   
1 agusiac87 0

misiamarysia

#6783072 Napisano: 21.05.2021 22:53:34
Co może rozwozić w najbliższy poniedziałek DHL?
0 0

kreatia

#6783117 Napisano: 22.05.2021 09:14:37
freyja88 napisał(a):

kreatia napisał(a):

@freyja88 a wygrałaś u nich (tmobile lub orange) wcześniej jakąś dużą nagrodę, do której był potrzebny pesel po tej nieszczęsnej s8? 

Tak. Za każdym razem, gdy zgarniałam nagrodę w postaci telefonu chcieli ode mnie te same dane co wzięli teraz. Nigdy nie zdarzyło się, że do nagrody dodatkowej (głownie były to doladowania) ktoś wykonywał do mnie telefon.
Mało tego! Dziś już przeszli samych siebie! W odpowiedzi na moje ostrzeżenie, że zajmie się tym UOKiK napisali mi bezczelnie, że facet, który do mnie dzwonił poinformował mnie telefonicznie o wygranej karcie i PODAŁ JEJ NUMER ORAZ PIN.
Nie mam zamiaru tak tego zostawić. Mam dwóch świadków rozmowy. Będę pisać do Orange, UOKiK a jak trzeba pójdę dalej. Dostałam wiele wiadomosci na pw od osób oszukanych w poprzednich konkursach Blue Media. I choćbym poległa to chociaż mam nadzieję dam do myślenia Orange i może przemyśli głębiej i zmieni organizatora, bo to co robią to jest kpina.


słyszałam już o takich akcjach z ich udziałem, dlatego moja teoria jest taka, że oni:
1) mają taki bałagan, że boją się komuś oświadczyć, że wygrał, to się zaczęło właśnie po akcji z samsungami. Widzę to tak: zapisują pesele na żółtych karteczkach, zamiast wbić choćby w excelka, klima je wywiewa za okno i dzwonią do następnego bo nie mogą się doliczyć (aż) trzech danych
2) przy OSTATECZNYM wyborze (już po zebraniu większej ilości peseli niż trzeba, może jakaś karteczka jednak nie wyfrunęła za okno, tylko leżała pod biurkiem) kierują się wygranymi z poprzednich konkursów, tj. patrzą, żeby ktoś tu za dużo nie dostał. 
(pkt 1 na bank! pkt 2 to moja teoria spiskowa)

A tak zupełnie serio, freyja88 nie wiem czy coś wskórasz, uokik pewnie Cię zbyje, prędzej Rzecznik praw konsumenta, ale oni też niechętni do takich "nieoczywistych" spraw. Generalnie nie masz dowodu. My wiemy, że powinnaś mieć główną (oni też), ale zabezpieczyli ten swój bałagan w regu na tyle, że wg mnie nic się nie da zrobić. Jednak życzę Ci powodzenia, przydałby im się kubeł zimnej wody na klimę emotka  żeby się w końcu ogarnęli. Trzymam kciuki!

assal

#6783120 Napisano: 22.05.2021 09:47:03
freyja88: Pytałam wczoraj koleżanki, bo pamiętałam, że też miała podobną akcję z nimi. Gdzieś tam uderzała, dopytywała się nawet znajomego adwokata, ale nic nie wywalczyła. Nie było przyrzeczenia (czy jak to się fachowo nazywa) głównej nagrody, tylko ogólna informacja, że jest laureatem, nie brali skanu dokumentu a sam pesel, taką formę komunikacji i weryfikacji mieli w regulaminie itp.
Coraz więcej agencji się zabezpiecza przed sytuacjami z poinformowaniem zbyt dużej ilości osób właśnie ogólnikami: wygrałeś coś, nie wiadomo co emotka  Chodzi o to, by potem nie było jak w Fantasii, gdzie dali główne po błędnej informacji dodatkowo kilkunastu osobom... kosztem późniejszej akcji i lepszego konkursu  emotka  Zaczęli dawać torby, plakaty czy kosmetyki w konkursach emotka
Możesz walczyć, jak się uprzesz, nawet możesz coś wygrać (niektórym się udaje, jak się do sponsora uderzy, bo dla świętego spokoju...), ale tutaj jakiś podstaw prawnych nie masz. Argument, że zawsze z głównymi tak informują, jest słaby. Oni szybko udowodnią, że nie zawsze, tłumacząc, że kilka osób dodatkowych to rezerwa  emotka