Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

kadett33

#5921328 Napisano: 23.09.2014 15:21:26
dorothy napisał(a):

pistacja9 napisał(a):

dorothy napisał(a):

witam, czy ktoś otrzymał od Allegro kupon rabatowy na 50zł?


Teraz jest akcja z kuponami na 20zł przy zakupach za 50, ale tylko przez aplikację mobilną. Jeśli jakiś kupon przyszedł na maila to pewnie nowy sposób naciągaczy.


emotka


aby otrzymać kupon 50zł trzeba było wcześniej zakupić w odpowiednim dziale. Ale ten kupon był do wczoraj.
A tu jest regulamin do tego kuponu.
https://kupony.al...atki_18-22.09.14.pdf
0 0

Gość: Fresz1234

#5921331 Napisano: 23.09.2014 15:25:02
Czytałam coś o promocji do 22 chyba, że za zakup za min. 50 zł w kategorii Odzież i obuwie dostaje się kupon na 50zł przy kwocie 100 zł. Za bardzo się nie przyglądałam, ale może to to.

+ tylko mobilnie
0 0

mariolakal

#5924706 Napisano: 01.10.2014 12:22:22
Hej, sprzedałam towar poprzez "kup teraz", a gościu za chwilę odpisał mi @, że przeprasza, ale rezygnuje... Co w takim wypadku zrobić ? Wystawić jeszcze raz ? I co z prowizją od sprzedaży ? emotka
0 0

dorothy

#5924715 Napisano: 01.10.2014 12:26:56
mariolakal napisał(a):

Hej, sprzedałam towar poprzez "kup teraz", a gościu za chwilę odpisał mi @, że przeprasza, ale rezygnuje... Co w takim wypadku zrobić ? Wystawić jeszcze raz ? I co z prowizją od sprzedaży ? emotka


tak wystaw, jest coś takiego jak ZWROTY PROWIZJI, znajdź tą aukcję i wyślij do Allegro wniosek o zwrot

po 14 dniach bodajże otrzymasz zwrot
0 0

bartex89

#5924718 Napisano: 01.10.2014 12:28:07
prowizja zostanie Ci zwrocona, złoz wniosek o zwrot prowizji
0 0

ziolko

#5924739 Napisano: 01.10.2014 13:01:36
mariolakal napisał(a):

Hej, sprzedałam towar poprzez "kup teraz", a gościu za chwilę odpisał mi @, że przeprasza, ale rezygnuje... Co w takim wypadku zrobić ? Wystawić jeszcze raz ? I co z prowizją od sprzedaży ? emotka



co sprzedałaś i dlaczego zrezygnował?

Musisz umieszczać w aukcjach informację, że nie odwołujesz ofert i każda złożona oferta jest ważna.
0 0

dorothy

#5926000 Napisano: 03.10.2014 14:14:22
Teraz jest akcja z kuponami na 20 zł. Przy zakupach za 50 zł obniżasz zakupy o 20 zł, ale tylko przez aplikację mobilną i dotyczy opcji KUP TERAZ. Trwa OD 3-6 października.
0 0

dolly

#5928659 Napisano: 09.10.2014 22:32:21
Sluchajcie potrzebuje informacji czy jest gdzies zapis o zwrocie kasy za przesylke jezeli wina lezy po stronie sprzedawcy. Babka nie chce zwrocic kasy za przesylke ani za odeslanie, a towar dobierany byl wg.ich danych na stronie.
0 0

Gość: zdzichoo

#5935305 Napisano: 25.10.2014 04:29:23
Jak to jest ze sprzedażą na aukcjach rzeczy (wygranych nowych/nieotwieranych ale z opisem jako "nietrafiony prezent" - czy Urząd Skarbowy może zażądać odprowadzenia podatku dochodowego lub podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu sprzedaży tej rzeczy?
3 lata temu sprzedałem tak opisany towar na allegro i teraz kupujący o takie rzeczy mnie pyta, bo robi remanent sprzedaży i zakupów z tamtych lat. Jak tłumaczy w kolejnym mailu - zapytanie jest o tą aukcję z US, gdyż od sprzedaży towarów nowych trzeba płacić podatki, a od używanych (sprawdzonych, uruchomionych) już nie...
Kiedyś myślałem, że zapis o nietrafionym prezencie załatwia sprawę, a teraz wynikałoby, że musi być przynajmniej uruchomiony, żeby nie było problemów z US?
Nie wiem co gościowi odpowiedzieć, żeby nie narobić sobie kłopotów, gdyż mimo że sprzedawałem sporadycznie, to trochę tego by się uzbierało.
Czy ktoś kompetentny jest w stanie mi to wyjaśnić?
0 0

koper

#5935312 Napisano: 25.10.2014 09:08:54
Jeżeli rzecz masz u siebie dłużej niż pół roku, możesz ją sprzedawać bez zgłaszania niczego w US. Powiedz temu człowiekowi, że byłeś w posiadaniu przedmiotu dłużej niż 6 m-cy zanim go sprzedałeś.

A jeżeli sprzedajesz coś wcześniej to trzeba to zgłosić do US. Jeżeli chodzi o nagrody, to koszt uzyskania przychodu, to wartość regulaminowa nagrody. Podatek trzeba zapłacić od różnicy między ceną regulaminową, a ceną za jaką to sprzedasz. Zazwyczaj sprzedaje się poniżej ceny regulaminowej, więc i tak podatku płacić nie trzeba...
Najlepiej zapytać dokładnie w swoim Urzędzie Skarbowym, to nie boli emotka

A swoją drogą dziwny kupujący, który po 3 latach zadaje takie pytania. emotka
0 0

Gość: mikki85

#5935315 Napisano: 25.10.2014 09:32:07
zdzichoo napisał(a):

Jak to jest ze sprzedażą na aukcjach rzeczy (wygranych nowych/nieotwieranych ale z opisem jako \"nietrafiony prezent\" - czy Urząd Skarbowy może zażądać odprowadzenia podatku dochodowego lub podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu sprzedaży tej rzeczy?
3 lata temu sprzedałem tak opisany towar na allegro i teraz kupujący o takie rzeczy mnie pyta, bo robi remanent sprzedaży i zakupów z tamtych lat. Jak tłumaczy w kolejnym mailu - zapytanie jest o tą aukcję z US, gdyż od sprzedaży towarów nowych trzeba płacić podatki, a od używanych (sprawdzonych, uruchomionych) już nie...
Kiedyś myślałem, że zapis o nietrafionym prezencie załatwia sprawę, a teraz wynikałoby, że musi być przynajmniej uruchomiony, żeby nie było problemów z US?
Nie wiem co gościowi odpowiedzieć, żeby nie narobić sobie kłopotów, gdyż mimo że sprzedawałem sporadycznie, to trochę tego by się uzbierało.
Czy ktoś kompetentny jest w stanie mi to wyjaśnić?



ja bym nawet nie odpowiadała

po 3-ch latach masz prawo nie pamiętać szczegółów

tez się gość zbudził i coś pewnie kombinuje

negatywa Ci przecież nie wystawi emotka emotka
0 0

Gość: loczeq

#5935317 Napisano: 25.10.2014 09:49:22
mikki85 napisał(a):

zdzichoo napisał(a):

Jak to jest ze sprzedażą na aukcjach rzeczy (wygranych nowych/nieotwieranych ale z opisem jako \"nietrafiony prezent\" - czy Urząd Skarbowy może zażądać odprowadzenia podatku dochodowego lub podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu sprzedaży tej rzeczy?
3 lata temu sprzedałem tak opisany towar na allegro i teraz kupujący o takie rzeczy mnie pyta, bo robi remanent sprzedaży i zakupów z tamtych lat. Jak tłumaczy w kolejnym mailu - zapytanie jest o tą aukcję z US, gdyż od sprzedaży towarów nowych trzeba płacić podatki, a od używanych (sprawdzonych, uruchomionych) już nie...
Kiedyś myślałem, że zapis o nietrafionym prezencie załatwia sprawę, a teraz wynikałoby, że musi być przynajmniej uruchomiony, żeby nie było problemów z US?
Nie wiem co gościowi odpowiedzieć, żeby nie narobić sobie kłopotów, gdyż mimo że sprzedawałem sporadycznie, to trochę tego by się uzbierało.
Czy ktoś kompetentny jest w stanie mi to wyjaśnić?



ja bym nawet nie odpowiadała

po 3-ch latach masz prawo nie pamiętać szczegółów

tez się gość zbudził i coś pewnie kombinuje

negatywa Ci przecież nie wystawi emotka emotka



coś czuje że kupił coś powyżej 1000 zł albo łącznie od tej osoby na taką kwotę i zapomniało mu się 2% odprowadzić do US ;] i wyszło to przy jakiejś innej kontroli

albo też odsprzedał to dalej i dowalili mu podatek od całej kwoty a nie od różnicy w cenie i teraz szuka jakiegoś potwierdzenia za ile to szybciej kupił
0 0

Gość: mikki85

#5935319 Napisano: 25.10.2014 09:53:19
ale potwierdzeniem jest sama wpłata lub przelew
0 0

Gość: loczeq

#5935324 Napisano: 25.10.2014 09:58:39
mikki85 napisał(a):

ale potwierdzeniem jest sama wpłata lub przelew




teoretycznie tak ale znając ludzi to jest tysiące możliwość: np aukcja za 1 zł a przelew na 1000 emotka , niby coś kupił a tak naprawdę była to zamiana poza tym szaraki potrafią przez lata narąbać tysiące transakcji i później trudno jest dojść co do czego jest ;]
0 0

Gość: giuliettaX

#5935335 Napisano: 25.10.2014 11:05:24
koper napisał(a):

Jeżeli rzecz masz u siebie dłużej niż pół roku, możesz ją sprzedawać bez zgłaszania niczego w US. Powiedz temu człowiekowi, że byłeś w posiadaniu przedmiotu dłużej niż 6 m-cy zanim go sprzedałeś.

A jeżeli sprzedajesz coś wcześniej to trzeba to zgłosić do US. Jeżeli chodzi o nagrody, to koszt uzyskania przychodu, to wartość regulaminowa nagrody. Podatek trzeba zapłacić od różnicy między ceną regulaminową, a ceną za jaką to sprzedasz. Zazwyczaj sprzedaje się poniżej ceny regulaminowej, więc i tak podatku płacić nie trzeba...
Najlepiej zapytać dokładnie w swoim Urzędzie Skarbowym, to nie boli emotka

A swoją drogą dziwny kupujący, który po 3 latach zadaje takie pytania. emotka



nie dziwny, bo zobowiązanie podatkowe przedawnia się po 5 latach, termin ten liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku czyli może wyjść nawet 6, pewnie ma kontrol i wszystko sprawdzają, a zdzichoo pamiętać też nie musi, ale powinien mieć dokumenty z tego okresu, jakies dowody, potwierdzenia, protokoły odbioru nagrody i w nich sprawdzić emotka
0 0

Gość: giuliettaX

#5935343 Napisano: 25.10.2014 11:46:48
agencje też powinny dawać do każdej nagrody protokół odbioru, a nie robić z nas paserów emotka kilka kartek to żaden koszt emotka ja jeszcze mam zwyczaj wycinania z kartonów i kopert etykiet z danymi emotka jest tam dużo informacji, jaka agencja, często też jaka nagroda emotka jak nie ma to sama opisuję, mam takich kilka segregatorów emotka robię to dla siebie na pamiątkę emotka i zwyczajnie nie wyrzucam na śmietnik kopert/kartonów z danymi emotka a z drugiej strony to świetny dowód skąd masz nagrodę emotka a jak kurier przychodzi z jednym protokołem odbioru nagrody to robię xero emotka
0 0

Gość: zdzichoo

#5935468 Napisano: 25.10.2014 21:12:10
Dziękuję wszystkim za (p)odpowiedzi.
Może podam więcej szczegółów - sprzedałem wtedy jakiś nie za drogi (jakieś 500 zł) model smartfonu.

Jeżeli rzecz masz u siebie dłużej niż pół roku, możesz ją sprzedawać bez zgłaszania niczego w US. Powiedz temu człowiekowi, że byłeś w posiadaniu przedmiotu dłużej niż 6 m-cy zanim go sprzedałeś.



Faktycznie, nie był to jakiś topowy najnowszy model, który dopiero co wszedł na rynek, zapewne pół roku po premierze go sprzedałem. Czyli z tego wychodzi, że mógłbym mu odpisać, że dostałem w prezencie ponad pół roku wcześniej, przeleżał w szufladzie nieotwierany, aż w końcu postanowiłem go sprzedać?


albo też odsprzedał to dalej i dowalili mu podatek od całej kwoty a nie od różnicy w cenie i teraz szuka jakiegoś potwierdzenia za ile to szybciej kupił



Coś w tym może być, bo nick wskazywałby jakby jakiś sklep/komis gsm. Czyli powyższa opcja (sprzęt ponad półroczny) wchodzi w grę?

A co do papierów/protokołów odbioru nagrody - niestety nie wszyscy organizatorzy je przysyłają i najprawdopodobniej tak było w tym przypadku.

Jeśli ktoś ma pomysł jak z tego wyjść "suchą stopą" (niby pytanie US "nie boli", ale uważam, że lepiej nie zaczynać, bo nie wiadomo jak się może skończyć) to proszę o poradę/-y. I dzięki raz jeszcze!
0 0

constanza

#5963895 Napisano: 07.01.2015 13:57:20
Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałam sprzedać nową nagrodę na allegro ale leżała w szafie już trochę i gwarancja się skończyła. 
I zastanawiam się jak to jest ze zwrotem. Czy kupujący ma prawo zwrotu takiej rzeczy jeśli coś nie będzie działać?
czy na jego pytanie o gwarancję powinnam mu dać kilka dni by sprawdził i ewentualnie odesłał mi z powrotem ta rzecz gdyby coś było nie tak?
Boję się trochę, że ktoś może mi np podmienić którąś część tej rzeczy (np. kabel) na swoją co nie działała i mi wmówić, że sprzęt się nie nadaje do niczego. Wiem, wiem przewrażliwiona jestem  emotka  ale zastanawiam się na jakiej zasadzie działają zwroty między osobami prywatnymi.
0 0

Gość: mikki85

#5977155 Napisano: 07.02.2015 23:06:30
4 - 10.02.2015

7 dni darmowego wystawiania na allegro

http://wystawna.a...darmowe-wystawianie/
0 0

nanajka81

#5977180 Napisano: 08.02.2015 08:09:41
constanza napisał(a):

Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałam sprzedać nową nagrodę na allegro ale leżała w szafie już trochę i gwarancja się skończyła. 
I zastanawiam się jak to jest ze zwrotem. Czy kupujący ma prawo zwrotu takiej rzeczy jeśli coś nie będzie działać?
czy na jego pytanie o gwarancję powinnam mu dać kilka dni by sprawdził i ewentualnie odesłał mi z powrotem ta rzecz gdyby coś było nie tak?
Boję się trochę, że ktoś może mi np podmienić którąś część tej rzeczy (np. kabel) na swoją co nie działała i mi wmówić, że sprzęt się nie nadaje do niczego. Wiem, wiem przewrażliwiona jestem  emotka  ale zastanawiam się na jakiej zasadzie działają zwroty między osobami prywatnymi.

ja na twoim miejscu sprawdzilabym czy produkt dziala a potem wystawila jako nowy, w pelni sprawny, bez gwarancji. Oczywiscie nie za taka kwote za jaka chodza produkty z gwarancja ale mysle ze kilkanascie zlotych nie zrobi roznicy jezeli produkt i tak chcesz sprzedac. Wszystko zalezy co sprzedajesz. Mi sie zdarzylo sprzedac uzywane czesci do komputera, sprawdzone wiec wiedzialam ze dzialaja i nigdy nie mialam zadnych zazalen ani zwrotow.
0 0